Snabbfakta — VRX-9500 Elektrisk rörgängmaskin
- Modell: VRX-9500
- Typ: Elektrisk rörgängmaskin för rörmokare
- Tummått: 1/2" - 2"
- Skärbladsmaterial: 9CR2 stål, 60 HRC
- Spärranordning: Åt båda hållen, 16 kugg
- Förvaring: Tålig förvaringsbox
Phenix III är en elektrisk rörgängmaskin med sats gängkloppor för rörgängning i området 1/2" - 2", avsedd för rörmokare och professionellt bruk. Maskinen levereras av VIRAX.
Skärbladen är tillverkade i 9CR2 stål med hårdheten 60 HRC. Spärranordningen arbetar åt båda hållen och har 16 kugg.
Fördelarna med rörgängmaskin Phenix III
Satsen kombinerar kraftiga gängkloppor med skärblad i hårdat stål och en spärranordning som fungerar åt båda hållen:
- Skärblad i 9CR2 stål med hårdheten 60 HRC
- Spärranordning med 16 kugg som arbetar i båda riktningarna
- Gängkloppor i storlekarna ½, ¾, 1¼, 1½ och 2″
- Tålig förvaringsbox ingår
Passar rörgängmaskin Phenix III för rörmokare och professionellt bruk?
Ja, Phenix III är avsedd för rörmokare och professionellt bruk inom tummåttet 1/2" - 2". Skärblad i 9CR2 stål på 60 HRC och spärranordning med 16 kugg tar hand om gängningen i de listade storlekarna.
Tekniska Specifikationer
| Skärbladsmaterial | 9CR2 stål |
| Hårdhet skärblad | 60 HRC |
| Spärranordning | Åt båda hållen |
| Antal kugg | 16 |
| Gängkloppor | ½, ¾, 1¼, 1½, 2″ |
Förpackningen innehåller
- Elektrisk rörgängmaskin
- Sats gängkloppor ½, ¾, 1¼, 1½, 2″
- Tålig förvaringsbox
Används av: VVS-montörer. Rörmokare. Servicetekniker inom rörinstallation. Rörläggare.
Vanlig inom: VVS-installation. Värme- och sanitetsbranschen. Fastighetsunderhåll. Rörledningsarbeten.
Vanliga frågor (FAQ)
Täcker rörgängmaskin Phenix III gängning i storlek 1"?
Nej, de listade gängkloppen är ½, ¾, 1¼, 1½ och 2″, så storlek 1" ingår inte i uppräkningen. Phenix III täcker tummåttet 1/2" - 2" med dessa kloppor.
Hur fungerar spärranordningen på Phenix III?
Spärranordningen på Phenix III fungerar åt båda hållen och har 16 kugg.
Vad skiljer rörgängmaskin Phenix III från andra rörgängmaskiner?
Phenix III har skärblad i 9CR2 stål med hårdheten 60 HRC och en spärranordning med 16 kugg som verkar åt båda hållen. Satsen med gängkloppor ½, ¾, 1¼, 1½ och 2″ levereras i en tålig förvaringsbox.
| Hylsor och hylsverktyg | |
| Tummått | 1/2" - 2" |
| Övrigt | |
| Produkttyp | För rörmokare |