Din kundvagn

Piratbyxor, Storlek S, CE, Allton Lahti, LahtiPro

Piratbyxor storlek S, CE, 7 fickor
Piratbyxor storlek S, CE, 7 fickor
Piratbyxor storlek S, CE, 7 fickor
Piratbyxor storlek S, CE, 7 fickor
Piratbyxor storlek S, CE, 7 fickor
Piratbyxor storlek S, CE, 7 fickor
Piratbyxor, Storlek S, CE, Allton Lahti, LahtiPro
343,61 kr
Exkl. moms 274,89 kr
Mängdrabatt
20 eller mer 309,25 kr
Denna produkt skickas vanligtvis inom 1-2 vardagar efter lagt beställning. Leveranstiden är oftast 3-5 vardagar beroende på leveransadressen och fraktbolaget. Fraktpriset syns i kassan innan man skickar beställningen.

Snabbfakta — L1714012 Piratbyxor

  • Modell: L1714012
  • EAN: 5903755044037
  • Typ: Piratbyxor
  • Storlek: S
  • Material: 65% polyester, 35% bomull
  • Fickor: 7 st, varav 4 med kardborre
  • Vikt: 0,443 kg

Piratbyxor LahtiPro Allton Lahti i storlek S med CE-märkning är byggda för arbete där verktyg, telefon och nycklar ska finnas till hands. Byxan har 7 fickor, varav 4 stängs med kardborre, och en särskild ficka för mobiltelefon.

Tyget är 65% polyester och 35% bomull. Dubbla sömmar och kontrasterande sömmar markerar slitstarka partier och noggrann konfektion.

Vad gör piratbyxor L1714012 till ett bra val för yrkesarbete?

Fickorna ger plats för det som behövs under arbetspasset. Byxan har följande funktioner:

  • 7 fickor, varav 4 med kardborrefäste
  • Mobilficka
  • Nyckelöglan för nycklar
  • Hällor för bälte
  • ID-lapp insydd i plagget

Var kommer piratbyxor L1714012 till sin rätt?

Piratbyxorna passar där ställbar passform är en fördel. Midjan justeras med resår och benslutet med ett särskilt dragsnöre. Dubbla sömmar och kontrasterande sömmar ger en tydlig, noggrann finish.

Tekniska Specifikationer

Material65% polyester, 35% bomull
StorlekS
Vikt0,443 kg
Justering i midjanResår
Justering vid benslutDragsnöre
MärkningCE

 

Lämplig för: Montörer som bär verktyg i fickorna. Hantverkare som arbetar i varmare miljöer. Underhållspersonal med behov av nyckelhållare.

Branscher: Bygg och anläggning. Fastighetsskötsel. Verkstadsindustri. Hantverk och installation.

Vanliga frågor (FAQ)

Passar piratbyxor L1714012 för arbete med mobiltelefon och nycklar?

Ja. Piratbyxorna har en särskild mobilficka, en nyckelögla och bälteshällor. Totalt finns 7 fickor, varav 4 med kardborre.

Kan benvidden på piratbyxor L1714012 justeras?

Ja. Benslutet justeras med ett särskilt dragsnöre och midjan med resår. Byxan är 65% polyester och 35% bomull.

Vad skiljer piratbyxor L1714012 från andra arbetsbyxor?

Piratbyxor L1714012 är kortbenta och har 7 fickor, varav 4 med kardborre, dessutom mobilficka, nyckelögla, dragsnöre vid benslutet och dubbla sömmar.

Recensioner

Skriv en recension

OBS: HTML översätts inte!
Betyg:
Dålig Utmärkt
Captcha
Uppdaterat senast: 2026-10-25