
| Kategori | » Insats med Verktyg / Verktygstråg / Handverktyg / Verktygssatser / Produkter | |
| Märke | » BETA TOOLS |
Denna kompletta hylssats är framtagen för professionella användare inom bilindustri, verkstad och maskinservice. Satsen innehåller 116 delar med hylsor i flera drevstorlekar (1/4", 3/8", 1/2"), inklusive kulhuvudshylsor för arbete i vinkel, Torx-hylsor för moderna fordon, XZN-hylsor för tyska bilmärken och specialformshylsor för skadade eller ovanliga skruvar. Allt levereras i en robust skuminsats som håller verktygen organiserade och skyddade.
Huvudfördelar:
Bilverkstäder:
Industri och maskinservice:
| Antal delar | 116 st |
| Drevstorlekar | 1/4", 3/8", 1/2" |
| Material | Rostfri stållegering |
| Inkluderade hylsor | Kulhuvud, Torx, XZN, specialform |
| Skuminsats | Ja |
| Vikt | 6,3 kg |
Kulhuvudshylsorna tillåter arbete i upp till 25° vinkel, vilket gör det möjligt att komma åt skruvar i trånga utrymmen där rakt arbete inte är möjligt.
XZN-hylsor (12-spline) används främst för tyska fordon som BMW, Mercedes och Volkswagen, särskilt i motor- och chassikomponenter.
Specialformshylsorna är designade för att greppa skadade, rundkörda eller ovanligt formade skruvhuvuden som konventionella hylsor inte kan hantera.
Distributör av handverktyg, arbetsskydd och utrustning inom bil-, bygg- och trädgårdsbranchen. Över 10 000 CE märkta kvalitetsprodukter i lager, använd vårt sökverktyg.



